Užhorod - skanzen

Vstup do skanzenu rusínské kultury (muzea lidového života a architektury) se nachází několik metrů od vstupu na užhorodský hrad.

K vidění je zde mnoho dřevěných budov dovezených sem z celého Zakarpatí. Můžete zde vidět bojkovské horské chalupy, maďarské vinařské usedlosti nebo huculské horské statky připomínající malé pevnosti. Zajímavý je dřevěný kostel sv. Michala, který zde byl převezen z Mukačeva. Skanzen je tvarován přibližně do tvaru Zakarpatské oblasti. V skoro každém domku je průvodkyně. Vstupné je 10 hriven. V pokladně můžete nakoupit také mapy, pohlednice, propagační brožury (které se v Zakarpatí obecně shánějí velmi težce) a upomínkové předměty.

Skanzen je velmi zajímavý, ikdyž daleko jistě mnohem víc poutavější bude navštívit některé vesnice v horách, které jsou dodnes živými ukázkami lidové architektury.

Plánek Užhorodu « » popis Užhorodu, turistické zajímavosti « » Užhorodský hrad « » Něvické « » Ubytování v Užhorodu « » Doprava do Užhorodu « » Přeprava po Užhorodu « » Víza, formality « » Služby pro turisty « » Historické pohlednice « » Současné pohlednice « » Historie města

Jestliže objevíte jakoukoliv chybu, nepřesnost nebo zastaralou informaci, pak mne prosím informujte. Budu vděčný za jakýkoliv materiál týkající se Užhorodu a okolí. Zajímají mne vaše příběhy, zážitky, poznatky, fotografie, pohlednice, poštovní známky, propagační materiály atd. Vítám návrhy na spolupráci. Kontakt je petr@uzhorod.cz, použít můžete také kontaktní formulář.
pohlednice 010
další současné pohlednice

Užhorod.info je informační web o hlavním městě Zakarpatí Užhorodu. Web jsem začal psá jako jeho častý návštěvník a dnes jej spravuji už jako obyvatel Užhorodu. Pro zájemce o Ukrajinu, Podkarpatskou Rus a Užhorod nabízím komerční služby na webu Uzhorod.cz.

Turistům mohu pomoci zorganizovat vyjímečný pobyt za cenu, které bude nižší než s cestovkami. Přímo v Užhorodu nabízím krátkodobé ubytování v domku v centru města a v panelákovém bytě. Neváhejte mne kontaktovat na petr@uzhorod.cz

Doporučuji:

Na sociálních sítích provozuji k tématu následující stránky: